Божинов вкара два гола, но един от тях бе отменен заради засада.

В контролната среща с Малта националният отбор на България разгроми домакините с 4:1, като двата гола бяха на Димитър Бербатов. Това беше и 48-ми гол на капитанът на „лъвовете”, с който той подобри рекорда на Христо Бонев за най-много попадения с националния екип.

България можеше да открие резултата още в третата минута след като Димитър Бербатов подаде точно на Валери Божинов, а той от своя страна намери Стилян Петров. За съжаление коженото кълбо не влезе във вратата на домакините, но само три минути по-късно падна и първият гол. Той бе дело на Божинов.

В деветнадесетата минута Димитър Бербатов улучи страничната греда след пас на Стилиян Петров, а в следващата минута попадение на Валери Божинов беше отменен заради засада.

В първата минута на второто полувреме сериозна грешка на отбраната на българите доведе до изравнителния гол за Малта. Майкъл Мифсуд беше точен за 1:1.

В осемдесетата минута Благой Георгиев отбеляза трети гол за нашите.

Само две минути по-късно Бербатов успя да отбележи 48-я си гол, с който подобри рекорда на Христо Бонев за най-много попадения с националния ни тим.