Американците разбиха Финалндия, домакините се справиха със Словакия.

САЩ и Канада ще се изправят във финала на олимпийския турнир по хокей на лед на 21-те зимни игри във Ванкувър.

В първата полуфинална среща САЩ разби Финландия с 6:1 и продължи серията си само от победи.

Американците решиха всичко в своя полза още през първата третина, след която вече водеха с 6:0.

Патрик Кейн се отличи с два гола и асистенция, по гол и асистенция добавиха Пол Щастни, Райън Малоун и Зак Парайз, а с две асистенции завърши Брайън Рафалски.

Двубоят започна с грешка на вратаря Мика Кипрусоф, който подари шайбата на Малуон и той откри резултата в 2:04 минута на мача.

Това сякаш обърка Кипрусоф и до средата на първата част стражът допусна общо четири гола от седем удара и логично беше заменен.

Парайз и Ерик Джонсън направиха резултата класически с попадения при числен превес. В последствие Кейн наниза два бързи гола, а Щастни окончателно уби интригата още в 12:46 минута на двубоя.

До края срещата се доиграваше. Финландия все пак стигна до почетно попадение чрез Анти Миетинен малко повече от пет минути преди края.

В другия двубой Канада победи Словакия с 3:2.

Домакините поведоха с 3:0 след първите две части с попадения на Патрик Марло, Брендън Мороу и Райън Гецлаф.

В последната третина обаче Словакия не се предаде и върна два гола само за 3.5 минути чрез Любомир Вишновски и Михал Хандзус.

Това обаче не бе достатъчно и двата северноамерикански отбора ще спорят за златото.