Сблъсъкът ще бъде решен на реванша.

Щутгарт и Барселона не успяха да се победят в първия си 1/8-финален сблъсък от програмата на Шампионската лига, завършвайки наравно 1:1. Домакините изиграха едно страхотно първо полувреме, в което напълно надиграха звездите на каталунците, но след почивката Барса си върна малко от класата.

Какау откри за германците в 25-ата минута, засичайки с глава центриране на Тимо Гебрахт отдясно, като не даде никакъв шанс за Виктор Валдес - 1:0 за Щутгарт. Малко по-късно реферът не свири дузпа за домакините за игра с ръка на защитник на Барса.

След почивката обаче Златан Ибрахимович успя да изравни с удар отблизо, въпреки че Йенс Леман направи всичко възможно и спаси първоначалния изстрел на шведа. При добавката обаче бившият голмайстор на Интер, Ювентус и Аякс бе безпощаден, оформяйки крайния резултат.