Националният ни отбор по футбол не успя да отбележи гол в приятелския двубой в Анталия.

Българският национален отбор по футбол завърши 0:0 с носителя на купата на УЕФА Шахтьор (Донецк) в приятелски мач, игран в турския град Анталия.

Още в 6-ата минута българските национали изпълниха корнер, Димитър Телкийски центрира отлично и просто "залепи" топката на главата на своя съотборник от Левски Георги Сърмов, но ударът на Сърмов срещна напречната греда. Това всъщност бе и най-доброто положение за избраниците на селекционера Станимир Стоилов за целия мач.

Украинският отбор, който бе с всичките си бразилски звезди, също имаше шансове за гол. Най-опасен бе ударът на Жадсон в 27-ата минута, но Димитър Иванков имаше отлична изява на вратата.По взаимна договорка между двамата треньори Станимир Стоилов и Мирча Луческу броят на смените бе неограничен и през второто полувреме в българския национален отбор се появиха вратарят Николай Михайлов и полевите играчи Станислав Генчев и Иван Стоянов, а още в края на първата част ветеранът-полузащитник Димитър Телкийски бе сменен от нападателя Валери Домовчийски.

Именно Иван Стоянов бе в основата на няколко добри акции на българите, като най-добрата бе в даденото от съдията продължение, но Иван Стоянов не намери най-верния път към вратата на известния украински отбор.