"Белите" изненадаха съперника си и надделяха с 2:1 на стадиона в квартал "Надежда".

Славия се класира за 1/4-финалите на купата на България, след като изненада като гост Локомотив (София) и победи с 2:1 в "Надежда". Двата отбора изнесоха интересен и интригуващ сблъсък, в който решаващ се оказа червеният картон на Иван Бандаловски още в 44-ата минута.

Зоран Балдовалиев откри в полза на домакините в 14-ата минута след неотсъдена засада, но в 41-ата Дубала изравни за "белите". Три минути по-късно Бандаловски от домакините си изкара втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко на терена.

Получили числено преимущество, гостите упражниха натиск пред вратата на Галев и в 59-ата минута Галин Иванов довкара отбита от гредата топка за крайното 2:1 за Славия.

Домакините можеха да изравнят в 81-ата минута, но Мартин Камбуров удари греда. В 89-ата пък Жуниор от Славия също нацели страничния стълб.