Двата български гранда записаха очаквани загуби срещу Спортинг и Порто

Левски загуби безславно втория си мач от групите на Лига Европа. Спортинг Лисабон разби българските надежди за добро представяне и забоде 5 безответни гола във вратата на Георги Петков. До 30 мин. "сините" играчи стояха добре на терене, но след това там останаха само португалците. Резултатът бе открит именно в тази минута - след изпълнение на корнер Карисо засече топката на първа греда и вкара на неубедителния Георги Петков.

В 43-ата минута дойде ново центриране за Спортинг, вратарят на Левски не излезе добре и Маниш заби в опразнената врата за 2-0. Второто полувреме започна, както завърши първото - с голове за Спортинг. Грешка в 53-ата мин. на "синята" отбрана позволи на Саломао да стреля за 3-0. В 61-ата минута Пощига вкара за пореден път гол от около 30 метра на Петков. В 71-ата минута пък Фернандес се разписа за 5-0.

ЦСКА също не се представи особено добре срещу Порто. Мачът се изигра пред полупразните трибуни на Националния стадион "Васил Левски". Португалците започнаха вихрено срещата и откриха резултата още в 15-ата минута след добра атака. Армейците не успяха да организират смислени атаки, а по-често играеха в собствената си половина. Порто пък изпуна още няколко чисти положения за гол до края на полувремето. Втората част на мача започна отново с по-активна игра на португалците, които започнаха да търсят втори гол. Добрите намеси на М'боли предотвратиха нов гол в "червената" врата. Играчите на ЦСКА също имаха своите шансове за гол, но липсата на класа не позволи това да се случи. Платини и Шеридън пропуснаха лековато няколко добри положения. Така завърши мачът и за втория български гранд, който същу стъпи накриво във втори си мач от груповата фаза на Лига Европа.