"Орлетата" спечелиха при гостуването на Монтана.

Пирин спечели с класическото 3:0 при гостуването си на Монтана в дебюта на Стефан Грозданов начело на благоевградския тим.

Мачът започна с преимущество на домакините, което обаче не бе материализирано и Пирин бе отборът, който имаше по-чисти възможности независимо, че по-рядко отправяше поглед към противниковата врата.

Така още в 17-ата минута „орлетата” бяха близо до откриване на резултата, но удар на Георгиев срещна гредата.

В края на първото полувреме Трифонов фаулира нахлулия в наказателното поле Драги Коцев и бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Даниел Пеев, който с хладнокръвно изпълнение реализира за 0:1.

След почивката и двата тима останаха с човек по-малко в рамките на три минути.

В 64-ата минута Николай Николов от Монтана спря непозволено откъсващия се Пеев и бе изгонен. В 67-ата мин. Митревски спря Мирослав Иванов непосредствено преди да навлезе в наказателното поле и също получи червен картон.

Минута по-късно реферът Кабаков можеше да свири дузпа и в полза на домакините заради игра с ръка на футболист на благоевградчани, но прецени, че няма нарушение.

В 74-ата минута Пеев бе изведен зад отбраната на Монтана, напредна и вкара второто си попадение в мача за 0:2.

Победата на Пирин стана класическа минута преди края, когато току-що влезлият в игра Калоян Стоянов опита прехвърлящ удар, вратарят Цанков не можа да улови топката и я заби в собствената си врата за крайното 0:3.

С този успех Пирин изпревари Монтана в класирането и вече е на седма позиция с 18 точки, а с една по-малко монтанци са десети.

В събота имате възможност да гледате три срещи от 13-ия кръг на „А” група. От 14:30 часа е столичното дерби Локомотив – ЦСКА по PRO.BG. От 17:00 по RING.BG може да наблюдавате друго дерби Левски – Черно море, а 19:00 отново по RING.BG ще бъде предаван Литекс – Локомотив (Пд).