Перничани приемат „Локо” (Сф) в Кюстендил

Треньорът на „Миньор” Антон Велков ще продължи да води отбора. „Неговото отстраняване никога не е стояло на дневен ред”, коментира изпълнителният директор на клуба Пламен Атанасов, след провелата се днес среща с президента на клуба Никифор Вангелов и Антон Велков. Перничани са в дъното на класирането без спечелена точка след загубите с 1:2 от „Литекс” и „Славия” и 1:3 от „Монтана”.

„На срещата между нас тримата си поговорихме и си изяснихме нещата, които трябва да се направят. Единственият проблем на „Миньор” в момента е, че няма точки. Това, което пък е необходимо на отбора е една победа за самочувствие. Все още ги няма така желаните резултати за 2,5 месеца къртовски труд, който положиха всички по време на подготовката. Засега обаче амбициите ни се разминават с резултатите. Антон Велков ще почива още два дни, в които ще готви тактиката за мача с „Локо” (Сф) в понеделник. Дотогава тренировките ще се водят от неговите помощници. В четвъртък Антон Велков ще води учебната игра, която смята да направи преди двубоя. Играчите трябва да дадат малко повече от себе си в този мач, за да започнат нещата, при нас да се оправят. Мачът с „Локомотив” (Сф) няма да е от решаващо значение за оставането на треньорския пост на Антон Велков. Неговото отстраняване никога не е стояло на дневен ред”, заключи клубният началник Пламен Атанасов.

Неприятната новина за „Миньор” е, че срещата от четвъртия кръг срещу „Локомотив” (Сф) отново ще се играе в Кюстендил. Първоначално се смяташе, че този мач ще се играе на стадион „Миньор” в Перник, но поради обективни и субективни причини тревата все още не е пристигнала и това означава още един мач навън.

Пламен Атанасов заяви, че всичко, което е било необходимо, е направено от тяхна страна и не може да си обясни защо фирмата „Онтарио” още не е започнала полагането на тревата, макар срокът за това да беше 12 август.