Така ЦСКА постепенно започва да излиза от кризата

ЦСКА постигна първата си победа за сезона в „А” Група, като „червените” надвиха Черно Море с 1:0 на стадион „Васил Левски”. Голът за 31 – кратните шампиони отбеляза Маркиньос в 76–та минута. Мачът ще се запомни с обидно малкото публика и слабата продукция предоставена на феновете дошли на Националния стадион, предаде Информационна агенция КРОСС.

Първото полувреме бе изобилствано с единоборства и малко футбол, като сериозни опасности пред двете врати липсваха. През втората част играта се пооживи, като Грегъри Нелсън и Спас Делев бяха най–активни за ЦСКА, докато за „моряците” след центриране на Георги Илиев, Адемар пропусна да се разпише. В 76–та минута Нелсън проби отляво на защитата на Черно Море и подаде на Маркиньос, за когото не бе проблем да отбележи единствения гол в мача.

До края на мача опасности пред двете врати липсваха и ЦСКА записа първи 3 точки за новия сезон. Така ЦСКА постепенно започва да излиза от кризата, като „червените” гостуват на ТНС в четвъртък в мач реванш от турнира Лига Европа с комфортна преднина от мача в София – 3:0.