Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, като ЦСКА изпусна две чисти положения за гол чрез Спас Делев и Мишел Платини.

ЦСКА загуби от Бешикташ с 1:2 в предпоследния си мач от групите на Лига Европа. Така "армейците" вече няма шансове да продължат напред в турнира.

През втората част на двубоя турците се мобилизираха и започнаха по-активно да търсят гол. Това се случи в 59-ата минута, когато след центриране от пряк свободен удар на Гути, Запоточни с глава в  откри резултата.

Драмата за българския отбор продължи, след като пет минути по-късно М'Боли се подхлъзна при опит да спре една топка, тя му бе отнета и Холошко се разписа за 0:2.

В 79-ата минута играчите на ЦСКА успяха да върнат един гол, след центриране от фаул влезлият като резерва Шеридън се разписа за 1:2.