"Армейците" се наложиха с 1:0 и продължават на 1/4-финалите в турнира.

ЦСКА детронира носителя на купата на България от последните две години Литекс след победа с 1:0 на стадион "Българска армия". Спас Делев отбеляза красив гол малко след почивката и това се оказа достатъчно за класирането на "червените" на четвъртфинал на турнира за купата на страната.

Първото полувреме не блестеше с особени футболни достойнства. Двата отбора се вкопчиха в битка на тежкия терен, като в доста моменти прехвърчаха искри след груби влизания от футболисти и на двата отбора.

Най-добрата ситуация преди почивката се откри пред гостите от Ловеч, но Здравко Чавдаров успя да избие удар от фаул на бившия играч на ЦСКА Христо Янев.

"Червените" започнаха вихрено второто полувреме и поведоха три минути след подновяването на играта с красив гол на Спас Делев. Нападателят вкара едва третото си попадение тази есен, но го направи по запомнящ се начин. Делев финтира защитник на гостите и с прецизен удар с левия крак от границата на наказателното поле направи безпомощен Голубович.

Спас Делев имаше отлична възможност за втори гол в 60-ата минута, но ударът му от 20 метра премина на сантиметри от левия стълб на вратата на Литекс.

"Червените" контролираха мача до самия край и не позволиха на лидера в "А" група да изравни.