Англичаните нанесоха четвърто поражение на „червените” в Лига Европа, Пенев се появи на почивката.

ЦСКА претърпя четвърта загуба в турнира Лига Европа. Тимът падна от Фулъм с 0:1 в Лондон. До този момент „червените” имат само една точка – спечелена именно срещу англичаните в първия кръг на надпреварата.

Единственият гол в срещата вкара Золтан Гера в 14-ата минута. Той получи топката след центриране отдясно и с глава не сгреши.

В седмата минута домакините изпуснаха дузпа. Гера напредна отляво по нападението на Фулъм и Иван Иванов го фаулира. Реферът посочи бялата точка. Дани Мърфи обаче пропусна шанса, като стреля над вратата на Здравко Чавдаров. Две минути по-рано Тодор Тимонов уцели гредата.

След гола футболистите на Фулъм се активизириха и можеха и да отбележат още попадения. През второто полувреме на резервната скамейка на ЦСКА се появи треньорът Любослав Пенев. През първата част тимът бе воден от помощника му Радослав Здравков.

След почивката българският тим заигра по-добре, но пропуски на Янчев и Делев го лишиха от изравняване. На Деймиън Дъф му се наложи да чисти топката от голлинията.

В другата среща от групата Рома победи Базел с 2:1. Швейцарците поведоха в 19-ата минута след попадение на Хюгел. Тоти изравни в 33-ата от дузпа, а победата на италианците донесе Вучинич в 58-ата минута.

Рома е лидер в групата с десет точки. Втори е Базел с девет, а трети – Фулъм с осем точки. ЦСКА е последен с едва една точка.