Със златото се окичи младият български щангист Георги Шиков, който спечели в категория до 85 кг

България спечели втори златен медал от първите младежки игри в Сингапур. Този път със златото се окичи младият български щангист Георги Шиков, който спечели в категория до 85 кг., предаде „Нов спорт". Българинът спечели в категорията си с резултат в двубоя от 335 кг - 152 кг в изхвърлянето и 183 кг в изтласкването.

Шиков излезе напред само на един килограм от Алексей Косов от Русия, който спечели сребърния медал с резултат 334 кг (154 кг и 180 кг).

„Много съм щастлив. Разплаках се на стълбичката, защото моментът е много вълнуващ. Сънувах сън тази нощ, че ставам шампион и си казах, че може и да се получи" - сподели развълнуваният шампион.

Бронзът спечели Констянтин Рева от Украйна с 320 кг (145кг и 175кг), предаде Информационна агенция КРОСС.

Междувременно Галина Николова се класира за финала на скок височина в лекоатлетическата надпревара. В квалификацията тя изравни от трети опит личното си постижение, направено този сезон, 176 сантиметра. Преди това преодоля от първи опит 170 см и 173 см. Заяви, че има възможности да подобри постижението и си пожела за финала 180 см.

В гребането Тери Георгиев и Веселин Русинов спечелиха финал „Б", което им отрежда 7-о място в крайното класиране. Теодора Гешева и Петя Маврова са 10-и. Лъчезар Шумков отпадна на 200 метра бруст след 4-о място в серията си - 2:21, 34 мин.