Канадката Маел Рикър спечели олимпийската титла по сноуборд в дисциплината сноуборд крос от 21-те зимни олимпийски игри във Ванкувър.

Александра Жекова падна и не завърши първата квалификация в дисциплината сноуборд крос. Сани Жекова не стартира във втората квалификация, след като падна на първата.

Сани започна с втори стартов номер, но загуби равновесие във втората част на трасето и падна. Това повлия зле на състоянието ѝ и тя прекрати участието си.

На финала тя спечели убедително пред Дебора Антонио (Франция) и Оливия Нобс (Швейцария), като поведе след средата на трасето и задържа докрай аванса си.

Рикър донесе втори златен медал на домакините от Канада. Състезанието премина при тежки условия, имаше много падания, а доста от състезателките не завършиха.

Сребърната олимпийска медалистка от преди четири години Линдзи Джакобелис пък отпадна на полуфиналите, след като излезе от трасето. Тя завърши пета в крайното класиране.

Бронзовата медалистка от Торино'2006 Доминик Малте (Канада) не успя да се класира за четвъртфиналите.