Литекс отпадна от Шампионската лига след загуба от Жилина с 1:3 в мача-реванш от третия кръг на турнира. Така българите ще чакат своя съперник в следващия кръг на Лига Европа.

Още в 22-ата минута Жилилна можеше да поведе в резултата след като изпълни дузпа. Вратаря Родриго Галато обаче усети посоката на удара на капитана Роберт Йеж и спаси удара.

Литекс обърна нещата в своя полза след почивката, когато Сандриньо с красив удар от 25 метра вкара за 1:0 в 50-ата минута.

Само 80 секунди по-късно обаче резултатът бе изравнен, след като Емил Рилке засече центриране на Марио Печалка отдясно - 1:1.

В 52-ата минута капитанът на Литекс Ивелин Попов бе изгонен за втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко на терена.

Останали с човек повече, домакините вкараха за 2:1 чрез Оравец в 70-ата минута, а шест преди края отбелязаха съкрушителен трети гол.