/Поглед.инфо/ Първият президент на Украйна, Леонид Кравчук, смята, че процесът в Минск не е ефективен по своята същност и няма да помогне на Киев. Както пише „Обозреватель“, Кравчук е убеден, че Украйна трябва да се върне към Будапещенския меморандум и да започне диалог с Русия за Донбас.

Минският процес е напълно неефективен тип преговори, Украйна трябва да се върне към Будапещенския меморандум и да започне диалог с Русия за Донбас. Според „Обозреватель“, това заяви първият президент на Украйна Леонид Кравчук.

Винаги съм казвал, че процесът в Минск не е ефективен по своята същност. Дори в Европа вече казват, че той вече се е изчерпал. Той не може да реши фундаменталния въпрос за Украйна за териториите и да урегулира военния конфликт в Донбас”, заяви Кравчук.

Според него този формат сам по себе си е несъвършен и няма да донесе никакъв резултат.

Аз съм за връщане към Будапещенския процес. Да мислим как да го разширим, как да го променим, но да се върнем към него. Трябва да започнем диалог с Руската федерация, за да сложим край на войната. Но ние не трябва да обвиняваме Украйна за бездействието, а и Русия не съдейства“, подчерта Кравчук.

Превод: М.Желязкова