/Поглед.инфо/ Членът на Изпълнителното бюро на БСП Костадин Паскалев е потвърдил оставката си пред пленума на социалистите, съобщава "24 часа".

Паскалев подаде оставка пред Изпълнителното бюро преди 2 седмици заради несъгласие с тона в дискусията за кандидат-президент, довел до силно напрежение в партията и остро изпокарване в средите на ръководството.

Юрий Асланов също подаде оставка тогава заради кандидатурата на Мая Манолова. Лидерът на партията Корнелия Нинова обаче обяви, че оставки не се приемат.

На днешното заседания на НС на БСП Паскалев сам повдигнал темата, след като в дневния ред подобна точка не е била включена.

"Няма да се държа като мишка и ще си кажа. Егото на лидерите ни се реализира в скандал поради липса на морал, заменихме принципното с личното и разчистваме сметки", заявил Паскалев. Той обяснил, че единствен е казал лично на Мая Манолова, че я смята за неподходяща за кандидат за президент.

"Няма да работя в такава обстановка", подчертал Кастадин Паскалев.