Двата български тима, участници в Лига Европа, загубиха мачовете си срещу Залцбург и Базел.

Негативната серия на Левски продължава и в мач от група „G” на Лига Европа „сините” загубиха с 0:1 при гостуването си в Залцбург на местния Ред Бул.

Мачът започна с натиск на домакините и сериозен териториален превес, но въпреки превъзходството на австрийците малко изненадващо българският шампион стигна до голова опасност.

В 20-ата минута Николай Димитров подаде отляво, защитниците на Ред Бул не можаха да пресекат паса, но Христо Йовов от два метра стреля в гредата.

Все пак надмощието на австрийците даде резултат и в даденото продължение на първото полувреме след изпълнение на тъч никой от футболистите в синьо не можа да играе с топката, тя попадна в словака Душан Швенто, който с хубав удар от разстояние вкара за 1:0.

След почивката Левски изравни владеенето на топката и значително по-често започна да поглежда към вратата на домакините.

Още в 53-ата минута Зе Соареш се озова на стрелкова позиция на границата на наказателното поле, но бе пресиран от двама противникови защитници и не можа да нанесе хубав удар. Влезлият като резерва Георги Христов също имаше своя шанс, но след като получи топката вътре в наказателното поле не можа да се ориентира добре и избощо не съумя да стреля.

Така ролите се размениха и въпреки че Ред Бул вече отстъпваха в териториално отношение, заложиха на опасни контраатаки и бяха по-близо до гол.

В 61-ата мин. след грешка на Бензукан при изнасянето на топката, Швенто бе изведен зад отбраната на гостите, но Георги Петков излезе добре и спаси.

В края на мача домакините вкараха топката още веднъж във вратата на Левски, но попадението на Циомер бе отменено заради засада.

С този успех Ред Бул продължи победния си ход в Лига Европа и оглавява класирането с пълен актив от 9 точки. Левски е последен без точки. Лацио заема втората позиция след успеха над Виляреал в другия мач от групата.

ЦСКА допусна домакинска загуба с 0:2 от швейцарския Базел в мач от група „Е” на Лига Европа.

Срещата започна равностойно, като още в първите минути бяха създадени опасни положения. Първо се наложи Караджов да спасява удар на Щрелер, а след това в 10-ата мин. Йордан Тодоров бе добре изведен в наказателното поле на гостите, но стреля много неточно.

В 17-ата мин. Тодор Янчев добре изведе Иван Стоянов, който обаче се засуети, бе блокиран и не можа да нанесе удар.

В 20-ата минута падна и първото попадение в среща. След дълг пас от половината на Базел, топката тупна и прехвърли Котев, Александер Фрай се озова очи в очи с Караджов и безпроблемно реализира за 0:1.

Само четири минути по-късно Фрай отново излезе сам срещу стража на „армейците” но този път стреля в аут. Тази ситуация се повтори още веднъж в 39-ата мин., но ударът на опитния швейцарски нападател пак не намери рамките на вратата.

След почивката Фрай се реваншира за пропуските си и в 63-ата минута след пробив отдясно, Карлитос центрира почти от аутлинията, Фрай изпревари Бранеков и с глава реализира за 0:2.

Независимо от комфортния си аванс швейцарците продължиха да атакуват и да притискат „червените”, а Фрай се отчете и с още пропуски. В края на мача Карлитос също можеше да направи резултата класически, но в крайна сметка и това бе достатъчно за Базел, който си тръгна с трите точки от София.