/Поглед.инфо/ По въпроса за преминаването на пика на леснодостъпния петрол в една-единствена страна, - която, за разлика от Запада, няма възможност да внася реални нещица в замяна на дългови разписки и отпадъчна зелена хартия.

За Венецуела се докладва зловеща статистика (представена от ВКБООН - Агенция за бежанци):

1. Броят на венецуелците, които са избягали от страната, достига 4 милиона.

2. Според последното преброяване на населението през 2001 г. населението е 23,2 милиона, като прогнозите за 2017 г. са 31,5, така че делът на бягащото население може да се оцени на 12,5% -17%.

3. Скоростта на бягството набира скорост, ако за цялата 2015 г. са избягали 695 хиляди, то само през последните 7 месеца техният брой надхвърли един милион.

А като напомняне, ето ви графика със срива на добива на петрол в страната.

Ясно е, че освен срива на производството и проблемите с цената, има и интриги на Съединените щати, но е важно да се разбере, че без интригите на САЩ присъства деградация на хранителната база, което създава отлична почва и за интриги. Аналогичен сценарий гледахме и в Сирия:

Превод: В.Сергеев