/Поглед.инфо/ Американският президент Доналд Тръмп подписа указ за стартиране на проекта за построяването на стена по границата между САЩ и Мексико.
Само пет дни след встъпването си в длъжност новият републикански президент подписа и друг указ за по-строго прилагане на имиграционните закони в САЩ. Той предвижда да се ограничи достъпът до федерални средства за „градовете, които приемат незаконни имигранти“.
Изграждането на тази стена не е само обещание от предизборната кампания, това е първият етап в правилна посока, за да се обезопаси наистина границата, която сега е рехава, каза говорителят на Белия дом Шон Спайсър.
Аргументирайки решението си Тръмп подчерта, че „нация без граници не е нация“. „От днес нататък САЩ поемат отново контрола върху своите граници“, каца той на церемония в министерството на вътрешната сигурност. „Имиграционните закони ще бъдат прилагани строго“, добави Тръмп. /АФП
Вашингтон / САЩ