С 5:0 белгийският "Андерлехт" без проблеми премаза турския "Сиваспор" в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

С това белгийците напълно обезсмислиха реванша след седмица.

Домакините свършиха своята работа още през първата част, когато с попадения на Де Сутер в 17-ата, Бусофа в 22-ата и Шател в 32-ата поведоха с класическото 3:0. След почивката отново Де Сутер бе точен в 76-ата, а крайното 5:0 оформи Фрутос в последната минута.

В друга среща от турнира чешкият колос "Спарта" (Прага) убедително надви "Панатинайкос" с 3:1. Холенда откри за домакините още в 26-ата минута, а само пет по-късно Вачек удвои. Гостите от Гърция върнаха едно попадение в 67-ата минута чрез Салшонгидис, но четири преди изтичането на редовните 90 Калуда фиксира крайното 3:1.