Продължава слабото представяне на българския тим.

Българинът с американски паспорт Тервел Длагнев спечели бронзов медал в най-тежката категория до 120 кг във втория ден от световното първенство по свободна борба в датския град Хернинг.

В среща за третото място представителят на САЩ се наложи над Алекс Модебадзе (Грузия) с 2:0 части - два пъти по 2:0.

В тази категория шампион стана руснакът Билял Махов спечелил на финала срещу Фардим Фалади Масуми (Иран) - 2:0 части (2:0, 6:0).

Българският участник тук Димитър Кумчев постигна победа над монголеца Чулунбат с 2:0 части (1:0, 3:3), но след това отстъпи на Бартоломей Бартницки (Полша) с 1:2 части (0:2, 3:0, 1:2) и отпадна.

"Бях на 5 години, когато дойдох в Щатите. Родителите ми са от София. В момента живеят в Тексас, а аз в Охайо. Всичките ми роднини - баба, дядо, всичките са в България. Само майка ми, баща ми и сестра ми са в Америка.

По-добре разбирам български, отколкото говоря, защото родителите ми говорят на български, но аз с тях на английски. Затова по-добре разбирам, отколкото говоря.

С борба започнах да се занимавам малко късно - на 16 години в колежа. Сега след този успех искам да стана световен и олимпийски шампион. В Лондон ще бъда на 26 години - идеална възраст за един спортист", заяви 23-годишният Длагнев.

До 60 кг Анатоли Гуйдя записа победа с туш над Шон Бънч (САЩ), но след това отстъпи на Майкел Перес Гонсалес (Куба) с 0:2 части (1:2, 0:2) и отпадна. Шампион стана Бесик Кадухов (Русия) спечели финала срещу Залимхан Хюсеинов (Азербайджан) с 2:0 части.

В категория до 84 кг Мирослав Гешев загуби още на старта срещу пуерториканеца Хайме Фахардо с 0:2 части (2:4, 1:3).

Тук златото грабна Заурбек Сохиев (Узбекистан) победил - Джейкъб Хърбърт (САЩ) с 2:0 части (1:0, 1:0).