С 3:0 гейма България победи Италия в мач от група "D" на Европейското първенство в Истанбул.

Двубоят започна добре за волейболистите на България. Те поведоха с 8:5. Кристиян Савани съумя да изравни резултата при 10:10, а "Скуадра адзура" дори поведе с 12:10. Българите изравниха при 13:13, но италианците отново дръпнаха с 2 точки – 16:14 при второто техническо прекъсване.

Новото равенство на резултата бе при 18:18, когато Виктор Йосифов заби добра блокада. България изравни и при 23:23 след атака на Христо Цветанов. Ас на Владо Николов изведе България до гейм-бол при 24:23.

Матей Чернич съумя да изравни – 24:24. Последва отлична контраатака на Андрей Жеков – 25:24 и мощна атака на Владо Николов – 26:24, с което България спечели първата част.

Втората част бе равностойна до 7:7. Тогава Италия повече с 8:7. След кратковременно равенство последваха силни минути за Италия и възпитаниците на Андреа Анастази дръпнаха с 16:12 при второто техническо прекъсване.

България намали до 18:19 след грешка в атака на Михал Лашко. Италия пак поведе с 2 точки – 20:18, след като тройна блокада хвана Матей Казийски. Последва равенство при 20:20.

Валентин Братоев преодоля тройната блокада на "адзурите" – 21:20. Ас на Матей Казийски приближи България на 2 точки от успеха във втората част 23:21. В крайна сметка троен български блок донесе успеха на националните във втората част с 25:22.

Така възпитаниците на Силвано Пранди вече имат 2 победи от 2 мача след вчерашния успех над Сърбия. Италия пък започна шампионата на Стария континент с поражение.

Мачът се игра в зала "Абди Ипекчи Арена" в Истанбул.