Началото на мача бе кошмарно, след като домакините вадеха почти всяка топка в защита, а Тацуя Фукузава бе неуловим в атака.

България спечели с 3:1 гейма първия си мач в Токио срещу Япония от поредния кръг в Световната лига. Двубоят продължи малко повече от два часа, като след успеха "трикольорите" прибавиха три точки към актива си и запазиха шансове за финалите в Белград.

Началото на мача бе кошмарно, след като домакините вадеха почти всяка топка в защита, а Тацуя Фукузава бе неуловим в атака. Стигна се до 14:9, а Силвано Пранди побесня край полето. Едва тогава българските волейболисти най-сетне се мобилизираха и изравниха 14:14, като в основата на силната серия бе Светозар Иванов. Центърът направи три блокади и завърши успешно нападение.

Импулсът подейства до 21:18, когато отново се отпуснахме и японците реагираха светкавично, като поведоха с 22:21. В последните разигравания Пранди смени Владимир Николов с Цветан Соколов, а в крайна сметка първият гейм бе записан в българската сметка - 25:23

След това обаче дойде загубата на втория - завършил също 25:23. Българите може да се сърдят единствено на себе си, тъй като имаха огромен аванс от 18:13, но така и не успяха да го задържат. Въпреки това към края пак бяха с аванс - 20:17, но дойдоха елементарни грешки - на Владимир Николов и Методи Ананиев, а разпределителят Андрей Жеков и Красимир Гайдарски на два пъти не успяха да се разберат.

Третият гейм бе спечелен от България с 31:29 след цели осем геймбола. Точка на спора от сервис сложи Матей Казийски - четвъртият му в срещата.

Четвъртата част също протече равностойно, но в крайна сметка след блокада на слабо представилият се в този двубой разпределител Андрей Жеков българите затвориха мача с 28:26.