Пред погледа на президента Георги Първанов и шефа на Европейската волейболна конфедерация Андре Майер българските момчета направиха първа крачка към финалите на Мондиала следващата година в Италия.

Българският национален отбор по волейбол победи Португалия с 3:0 (25:22, 25:16, 26:24) гейма в квалификационна среща за Световното първенство. Двубоят се проведе във Варна. Георги Първанов и шефа на Европейската волейболна конфедерация Андре Майер гледаха на живо мача. Треньорът на нашите момчета Силвано Пранди започна със следния състав: Христо Цветанов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Владимир Николов, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев и либеро Владислав Иванов.

България взе трудно първия гейм, след като още в самото начало португалците дръпнаха с две точки. Домакините започнаха много по-убедително втория гейм и след само едно изравняване поведоха в резултата. До края на гейма волейболистите ни бяха безапелационни и затвориха гейма с 25:16. Третият гейм започна оспорвано и след две изравнявания България поведе с 4:2. В края на гейма в игра се появи и Красимир Гайдарски. България взе гейма с 26:24, с което затвори и мача.

Утре националите ни играят с Чехия. Вторият мач за днешния ден е между Чехия и Холандия. За Световното първенство в Италия следващата година се класират отборите, заели първите две места в класирането.