В мача за третото място на шампионата по волейбол, Русия загуби от България с 3:0.

Отборът на Русия остана без медал на шампионата по волейбол, който се проведе в Турция, пише ИТАР - ТАСС. В мача за третото място, Русия загуби от България с 3:0.

„Златото" разиграха Франция и Полша е заглавието в „Новости России".

Поляците надиграха Франция с 3:1, предаде агенция КРОСС. Досега за най-добро постижение за тях се смятаха сребърните медали от европейското първенство през 1989 година в Източен Берлин. На сегашното европейско първенство Русия не бе сред първите трима. България нанесе поражение на руския отбор с 3:0.

„Отборът на Даниел Кастеляни бе на изключително ниво", пише Газета ру. На полуфиналите поляците победиха България с 3:0, срещайки съпротива от тях само във втория гейм, когато съдбата му се решаваше само от две точки- 30:28. През първото и второто полумвреме отборът на Полша държеше противника си на почетно разстояние.

Руският отбор проигра шанса си на полуфинала и остана без медал на „Евро-2009" отбелязва „Время новостей" . Мъжкият волейболен отбор на Русия не успя да се добере до мечтаното злато на шампионата в Турция. След шест поредни победи, ръководеният от италианеца Даниеле Баньоли отбор е с отрицателно салдо - поражение от Франция /2:3/ и от България /0:3/, което ги остави на четвърто място. При мача с българите, руските волейболисти не успяха да се организират, топката им се изплъзваше от ръцете и в края на краищата те загубиха и трите гейма.