Димитър Бербатов вкарва първото попадение във вратата на Грузия.

България завърши с разгромна победа срещу Грузия квалификационната кампания за световното първенство в Южна Африка през следващата година. Пред празни трибуни на Националния стадион „Васил Левски” „лъвовете” спечелиха с 6:2, като всичките шест попадения за българския тим паднаха още през първото полувреме на срещата.

Мачът започна отлично за нашите и още в 6-ата минута Рангелов пусна хубав пас наляво към Мартин Петров, той с едно докосване продължи към Бербатов, който макар и трудно успя да засече топката и да открие резултата.

В 13-ата минута Благой Георгиев опита дълъг пас към Петров, вратарят на грузинците Ломая се опита да пресече подаването, но сгреши фатално и Марто Петров на празна врата вкара за 2:0.

Стражът на гостите допусна още една груба грешка и в опит да изсипе топката в предни позиции я прати право на крака на Бербатов, българският капитан напредна и реализира за класическото 3:0.

След тези две грешки Ломая логично бе сменен, но и влезлият като резерва Мамаладзе нямаше по-голям късмет.

В 32-ата мин. след бързо изпълнение на тъч от Благой Георгиев, Рангелов изведе Станислав Ангелов, Пелето навлезе в наказателното поле на гостите, финтира противниковите бранители и с удар в долния десен ъгъл на вратаря отбеляза за 4:0.

Минута по-късно след центриране от пряк свободен удар на Георгиев, Иван Иванов също прати топката в мрежата на грузинците, но бе отсъдена засада и голът не бе зачетен.

Така в 34-ата минута „трикольорите” допуснаха отпускане и при една хубава атака на Грузия, след асистенция на Кения, Двалишвили от близка дистанция пред празна врата вкара за 4:1.

Българите не позволиха на грузинците да се върнат в мача и след още една минута игра Бербатов получи топката в наказателното поле на противника и от около десетина метра реализира своя хеттрик.

Още преди края на първото полувреме България стигна и до шесто попадение и след извеждащ пас на Рангелов, Мартин Петров напредна отляво и с мощен диагонален удар се разписа за 6:1.

Независимо от разгромния резултат грузинците започнаха мотивирано втората част и в 51-ата минута Кения падна в наказателното ни поле след нарушение на Пламен Николов и бе отсъдена дузпа. Кобиашвили бе точен от бялата точка и намали на 6:2.

Пет минути по-късно обаче гостите останаха с човек по-малко, след като Хмаладзе получи втори жълт картон.

През това второ полувреме обаче темпото на игра значително спада и въпреки че българите имаха още шансове чрез Ангелов и Бербатов резултатът се запази – 6:2.

България остана на трета позиция в осма група с актив от 14 точки. Класиралият се директно за световните финали Италия събра 24 т., след катоспечелиха трудно с 3:2 срещу Кипър у дома. Тимът от Острова на Афродита остана четвърти с 9 т. Ирландия зае второто място и отиде на бараж събирайки 18 т. след равенството 0:0 като домакин срещу Черна гора.

БЪЛГАРИЯ - ГРУЗИЯ 6:2

1:0 Бербатов (6)

2:0 М.Петров (13)

3:0 Бербатов (23)

4:0 Ст.Ангелов (32)

4:1 Двалишвили (34)

5:1 Бербатов (35)

6:1 М.Петров (44)

6:2 Кобиашвили (51 д.)

БЪЛГАРИЯ: Михайлов, К.Стоянов (46-Бандаловски), Николов, Иванов, Минев, К.Янев, Ст.Ангелов (78-Божинов), Георгиев, Рангелов (64-Ив.Стоянов), М.Петров, Бербатов

ГРУЗИЯ: Ломая (29-Мамаладзе), Лобджанидзе, Каладзе, Хизанишвили, Саная (78-Меребашвили), Хмаладзе, Кобиашвили, Размадзе, Кения (88-Одикадзе), Двалишвили, Яшвили