"Барселона" покори Европа, след като късно снощи победи с 2:0 "Манчестър Юнайтед” във финала на Шампионската лига

Каталунците тотално надиграха своя съперник. Те първи отбелязаха гол в 10-ата минута, след солова акция на Самуел Ето'О. Играчите на "Манчестър Юнайтед” не можаха да се организират и до края на първото полувреме не застрашиха опасно вратата на Валдес. През втората част от мача „Барса” продължи да доминира на терена и логично в 70-ата минута най-добрият играч на терена Лионел Меси, отбеляза с глава деветия си гол в турнира. „Барселона” изпусна още куп положения за гол, Шави уцели греда при изпълнение на фаул в началото на второто полувреме. Димитър Бербатов се появи в игра в 66-ата минута на мястото на корееца Парк, но не успя да помогне на своя тим да обърне мача. Така след 90 мин. игра, „Барселона” спечели Купата на Шампионската Лига за трети път в своята история. Лео Меси бе избран за „Играч на мача”.