Петкратният световен шампион Бразилия едва стигна до 1:0 срещу домакина на Купата на Конфедерациите ЮАР и ще се изправи на финала срещу САЩ.

През цялата среща играчите на ЮАР бяха по-активните на терена, а кариоките се опитваха почти на ходом да преодолеят стабилната отбрана на своя съперник. Домакините създадоха няколко опасни голови положения още през първото полувреме чрез Гакса, Макоена и Пиенар. За бразилците на два пъти отправи опасни изстрели към вратата, защитавана от Коне отправи Кака, който за 45 минути не получи никаква помощ от Робиньо и Луиш Фабиано.

През втората част отново ЮАР беше по-активният състав и беше на път да открие резултата в 58-ата минута, когато изстрел на Мудисе се отби в защитник на Бразилия, но Жулио Сезар успя да избие в корнер.

Луиш Фабиано отвърна с два анемични удара от разстояние, а бразилците постепенно овладяха средата на терена, но без да стигнат в опасна близост до вратата на съперника.

Три минути преди края влезлият като резерва Дани Алвеш с второ си докосване до топката в мача изпълни перфектно пряк свободен удар от 18 метра в мрежата на ЮАР и прати своите на финал.