Бразилия спечели най-комерсиалния волейболен турнир - Световната лига. Във финалния мач в Белград кариоките с наложиха трудно над домакините от Сърбия с 3:2 гейма (-22, 23, 22, -23, 12).

Това бе осмата титлата за отбора от създаването на турнира през 1990 година. По този начин се изравни с Италия, които също имат толкова спечелени титли, а за Сърбия това бе втори пореден загубен финал. Срещата пред препълнената зала "Београдска Арина" продължи близо два часа.

Сърбия спечели първия гейм с 25:22, след като имаха предимство през целия гейм. След това Бразилия стигна до 2:1, като на моменти в третата част авансът на отбора стигаше до 7 точки. Четвъртият гейм бе най-оспорваният, като двата отбора често си сменяха лидерството, за да завърши накрая 25:23 за западните ни съседи.

В петия гейм сърбите поведоха още от началото, като на размяната на игрищата имаха аванс от пет точки - 8:3. След това обаче бразилците отново представиха истинското си лице и до края на гейма дадоха на противника да спечели само 3 точки.