"Черно море" бе на път да постигне героично нулево реми при гостуването си на холандския гранд "ПСВ Айндховен".

"Черно море" бе на път да постигне героично нулево реми при гостуването си на холандския гранд "ПСВ Айндховен" в първи двубой от третия предварителен кръг на Лига Европа, но в самия край на двубоя Марселис донесе успеха на домакините с 1:0.

Възпитаниците на Никола Спасов се бранеха организирано пред по-голямата част от срещата, а когато все пак защитата им бе преодолявана, с блестящия си рефлекс героят на мача Илко Пиргов запазваше мрежата си "суха". Още в 11-ата минута холандците се разписаха, но попадението им бе отменено поради засада. Последва още по-мощен натиск на домакините и Енгелаар, Джудак и Тойвонен последователно трябваше да бъдат разколебавани от навременните намеси на Пиргов.

В самия край на първото полувреме Здравко Лазаров получи възможност да обстрелва Исаксон, но шведският вратар на ПСВ изби в корнер. След почивката Дарко Лазович можеше да изведе домакините напред, но за пореден път Пиргов прояви невероятен рефлекс и парира удара с глава на нападателя на холандците.

Шест минути преди края на редовните 90 и Ибрахим Афелай се озова на великолепна позиция, но изключителният в тази среща Пиргов пак спаси с крак. В третата минута на добавеното време обаче след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле на гостите, Марселис най-сетне преодоля Пиргов от непосредствена близост.