"Черноморец" и "Литекс" си поделиха по едно полувреме в днешното дерби във футболната ни "А" група в Бургас, но след последния съдийски сигнал домакините ликуваха с убедителна победа с 3:1.

Първата част премина при тотално превъзходство на "оранжевите". Най-фрапантния пропуск за гостите сътвори Том. В 12-а минута техничния бразилец напредна в наказателното поле, направи двойно подаване с Нифлар и след като отново получи топката реши да събуди паяците в сглобката на вратата зад Борел. Топката се удари в гредата, а при повторния си опит да вкара с глава, Том намери пак гредата. Малко след това националът Ивелин Попов стана жертва на изкуствения терен и след стъпване накриво бе заменен. В даденото от арбитъра Кольо Данев продължение на редовното време Дока откри резултата. След почивката сякаш видяхме други отбори. Бургазлии играеха, а гостите започнаха да гледат отблизо действията на своите съперници, което бе напълно необяснимо и пълният обрат не закъсня. Груба грешка на вратаря Тодоров доведе до изравняване. В 72-ата минута Мишел Платини направи 2:1, а малко преди края Карбони сложи точка на спора.