Египет хвърли голямата бомба на турнира за Купата на Конфедерациите, след като победи с 1:0 световния шампион Италия в мач от група "Б" в Йоханесбург. "Скуадра адзура" е пред отпадане от борбата, ако загуби от Бразилия.

Двубоят на "Елис Парк" започна с очаквано превъзходство от страна на европейците, но ходовете на възпитаниците на Марчело Липи в предни позиции бяха доста бавни и разгадаеми и съвсем логично не донесоха успех.

Единственото попадение в мача отбеляза Мохамед Хомос пет минути преди края на първото полувремето след центриране от корнер. Египтянинът засече топката с глава, тя срещна десния стълб на вратата на Джанлуиджи Буфон, който не успя да реагира по никакъв начин, след което спря в мрежата.

През второто полувреме италианците бяха по-активния състав, но не успяха да реализират така нужното им попадение. Невероятни изяви на вратата на Египет имаше Ел Хадари, който се превърна в герой за своите, след като спаси всичко, което можеше да се спаси. Десет минути преди края на мача, Якуинта уцели напречната греда след прехвърляш удар.