Испания разби Нова Зеландия с 5:0 на стартиралия турнир за Купата на Конфедерациите в ЮАР.

Това е 33-ият пореден мач на европейския шампион без загуба, което е рекорд на всички времена във футбола. От самото начало на двубоя на стадион "Роял Бафокенг Стейдиъм" в Рустенбург се разбра, че няма да има интрига. Нападателят на "Ливърпул" Фернандо Торес набързо откри резултата и само за четвърт час направи хеттрик. "Никога не съм вкарвал толкова бързо три гола", заяви той след срещата. Другите две попадения отбелязаха Франсеск Фабрегас и Давид Вия, който бе точен малко след почивката.

Защитникът на "Ла Фурия" Серхио Рамос изигра своя мач № 50 за Испания.

В другия мач от група "А" ЮАР завърши 0:0 срещу Ирак. В Йоханесбург домакините имаха пълно превъзходство срещу първенеца на Азия, като отправиха 11 удара към вратата, защитавана от Мохамед Касид, като повече от половината (6) бяха точни. За сравнение иракчаните стреляха 2 пъти към колегата му Итумеленг Куне, като уцелиха очертанията само веднъж.