Световният шампион Италия започна участието си в група "Б" на турнира за Купата на Конфедерациите с успех 3:1 над САЩ.Успехът на адзурите обаче дойде през второто полувреме, започнато от тях с пасив.

В 33-ата минута Кларк бе изгонен от игра, след като получи директен червен картон за грубо влизане срещу Гатузо. Въпреки, че играха в намален състав САЩ успяха да поведат с гол на Лендън Донован в 41-ата минута от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Киелини срещу Алтидор.

През втората част актуалните световни шампиони бяха преобразени. Атаките към Хауърд не спираха. Резултатът дойде в 58-ата минута, когато Джузепе Роси с плътен удар от около 30 метра прониза вратата на американците. След попадението по-активният тим отново бе този от Европа. По идентичен начин в 72-ата мин. Даниеле Де Роси шутира от 30 метра и за втори път опъна мрежата на Хауърд.

В добавеното време Тони отново бе изведен сам срещу Хауърд, но отново пропусна. Неговата грешка обаче поправи Джузепе Роси, който бе изведен отляво от Пирло и вкара за крайното 3:1.