Ивет Лалова зае шестото място в спринта на 100 м на международния турнир по лека атлетика "Вардинояния" в гръцкия град Ретимно.

Българката финишира с личен резултат за сезона от 11,49 секунди. Тя обаче не успя да покрие норматив за световното първенство в Берлин, който е 11,30 секунди. Според запознати има голям вероятност Лалова все пак да участва на първенството на планетата през август, като й се признае резултатът под норматива, но от миналата година. Последното решение ще е на българската федерация по лека атлетика.

Победата в Гърция бе за Кармелита Джетър (САЩ) - 10,97 секунди, пред сънародничките си Алисън Феликс - 11,08 и Стефани Дърст - 11,14. Четвърта и пета са спринтьорките от Ямайка Симоне Файси (Ямайка) - 11,31 секунди и Алийн Бейли - 11,31 секунди.

Също на шесто място остана и Ваня Стамболова на 400 метра с препятствия. Възпитаничката на треньора Георги Димитров финишира за 59,47 секунди. Победителка е Лашинда Демус (САЩ) - 54,29 секунди, следвана от сънародничката си Тифани Уилямс - 54,60 секунди.