Българският шампион загуби с 2:0 от Дебрецен в мач-реванш за влизане в групите на Шампионската лига.

„Левски” отпадна за втора поредна година на прага на групите на Шампионската лига. Този път „сините” загубиха отново от Дебрецен, с 0:2 при гостуването си в Унгария.

Българските играчи започнаха силно срещата, като още в четвъртата минута Сърмов удари греда след отличен удар от границата на голямото наказателно поле. Изглеждаше, че този път „Левски” контролира мача и съвсем скоро ще вкара гол. Вместо това обаче унгарците успяха отново да изненадат нашите момчета. В 13-та минута Сърмов изгуби леко топката в пеналта пред своята врата, Кулибали намери връхлитащия Варга, който от границата на наказателното поле стреля мощно, а излезлият напред Петков бе безпомощен. Българският отбор се опита да обърне мача. Сърмов, и няколко пъти Георги Христов, се разминаха с невероятни положения, които трябваше да реализират. В 36-та минута обаче на практика „сините” загубиха надеждите си, като допуснаха второ попадение. Представилият се силно в мача Рудолф вкара идентичен гол на първия, като от границата на пеналта стреля точно в горния ъгъл на вратата на Петков.

Второто полувреме започна със натиск на левскарите. Ратко Достанич пусна в игра Дарко Тасевски. Около 70-та минута Зе Соарес пропусна с глава да реализира поне почетно попадение, а Седрик Бардон стреля добре, но ударът му бе спасен от вратаря на унгарците. В последните минути мачът се доиграваше, като футболистите на „Левски” чакаха с нетърпение края на срещата. Той дойде и всички си отдъхнаха, че не се стигна до класическа победа за „Дебрецен”.