Попаденията, които осигуриха мястото на тима в евротурнирите бяха реализирани от Христо Йовов (64’) и Георги Христов (80’).

„Левски” триумфира над ФК „Баку” като победи с 2:0. Така „сините” се класираха за четвъртия етап на Шампионската лига. Двубоят се игра под непрекъснатия дъжд на стадион „Георги Аспарухов”. Момчетата на Ратко Достанич ще играят през следващите няколко месеца в евротурнирите, независимо дали в Шампионската лига или в Лига Европа.

Мачът започна трудно за „Левски”. Българите започнаха агресивно да атакуват още от първата минута на срещата, но азерите бяха много добре организирани в защита и рядко допускаха положения пред своята врата. Първата чиста ситуация за гол за „Левски” дойде в 24-та минута, когато след отлично центриране на Зе Соарес, Георги Христов, а след това и Христо Йовов се разминаха с кълбото, въпреки че и двамата останаха сами срещу вратаря на ФК Баку – Сисоко. В 39-та минута, Христо Йовов центрира от фаул към Седрик Бардон, който успя да засече топката от малък ъгъл, голът беше на косъм. Преди почивката гостите от „Баку” не съумяха да намерят пролука към вратата на „Левски”, като предимно бяха съсредоточили силите си в опазване на своята мрежа.

Второто полувреме на мача започна с още по-масиран натиск от страна на „сините” футболисти. Заветният гол падна в 64-та минута. Тасевски пусна много хитър пас от границата на наказателното поле към Христо Йовов, който не сбърка след като излезе сам срещу вратаря. След като поведоха в резултата, българските футболисти намалиха темпото на игра, което позволи на „Баку” по-често да поглежда към вратата на Петков. В 80-та минута обаче падна нов гол в полза на „Левски”. След страхотен извеждащ пас на Дарко Тасевски, Георги Христов изпревари противниковия вратар и успя да вкара топката в мрежата. До края на мача не се случи нищо по-интересно, и така „Левски” успя с добра игра да постигне победата над коравия съперник от Азербайджан.