Шампионът на България значително намали шансовете си за класиране в групите на Шампионската лига.

Отборът на „Левски” загуби 1:2 от „Дебрецен” първия плейофен двубой от Шампионската лига. Срещата се игра на стадион “Георги Аспарухов”.

Мачът тръгна много лошо за българския шампион, след като още в 12-та минута Ласло Боднар се опита да скъса мрежата зад Петков с топовен шут. След гола левскарите се опитаха да натиснат съперника, но това така и не им се отдаде до края на полувремето. Унгарците използваха всяка възможност за атака, която имаха и създадоха един куп голови положения пред Петков. Само късметът и добрите прояви на вратаря на „Левски” предотвратиха още един гол. Едва в края на първата част момчетата на Ратко Достанич започнаха да възвръщат увереността си на терена. В 40-та минута Зе Соарес се размина на сантиметри от топката, опитвайки се да влезе заедно с нея в мрежата, а секунди след това и Христо Йовов записа коронния за него пропуск – да засече топката близо до голлинията.

През втората част на мача „Левски” започна да играе значително по-добре. Още в 51-та минута резултатът бе изравнен. Зе Соарес нахлу хубаво в наказателното поле на Дебрецен и подаде към Бардон, който от движение отправи много точен удар в горния ляв ъгъл на унгарската врата. След гола играта се изравни като двата отбора редуваха слаби и силни моменти. Беше въпрос на време да падне нов гол в една от двете врати. За съжаление това се случи в българската. В 77-та минута след центриране в наказателното поле на „Левски”, Петер Цвиткович изведе отново своите напред, след като защитата на българите се пропука за пореден път. „Сините” не успяха да измислят нещо интересно в завършващата фаза на атаката до края на мача, и при резултат 1:2 за завърши срещата „Левски” – „Дебрецен”.