Испанците надделяха трудно само с 1:0.

С макар и минимална, Левски започна със загуба участието си в груповата фаза на Лига Европа. В мач от група „G” „сините” загубиха с 0:1 при гостуването си на Виляреал.

Под проливния дъжд и на тежкия терен двата тима не можаха да разкрият пълните си възможности.

Съвсем очаквано испанският тим доминираше през целия мач, но всичко по-интересно се случи през второто полувреме.

Малко преди края на първото полувреме Левски изпусна и най-чистото си положение, но Балтанов от удобна стрелкова позиция вътре в наказателното поле, не можа да намери рамките на вратата.

След почивката „жълтата подводница” наложи сериозен натиск и положенията започнаха да се сипят едно след друго пред вратата на Георги Петков.

Най-близо до гола бе Перейра, който в 56-ата мин. навърза „сините” бранител, премина и през Петков , но в последния момент не можа да нанесе удар и Веско Минев от голлинията изби топката в гредата.

Треньорът на домакините Ернесто Валверде пусна в игра и Джузепе Роси, който бе с основен принос за единственото попадение. Италианският национал пое топката отляво, надбяга Рабех, пусна пас в центъра, където Нилмар се измъкна от опеката на Генев и вкара за 1:0.

Две минути по-късно топката попадна и в мрежата на Виляреал, но попадението на Жоазиньо бе отменено заради засада.

Успехът на домакините можеше и да е по-изразителен, но Петков се намеси отлично при изпълнение на пряк свободен удар на Роси. Резултатът, обаче остана непроменен и смятаният още от сега за един от фаворитите за спечелване на турнира, Виляреал , започна с победа.