/Поглед.инфо/ Малага ще остане в зона Шампионската лига от Примера дивисион и след 24-ия кръг, след като победи с 1:0 Атлетик Билбао като домакин.
Отборът на Малага, осминафиналист в Шампионската лига през тази година, спечели мача след гол на Хавиер Савиола, който се възползва от асистенция на Лукас Пиасон в 18-ата минута на мача.

С това воденият от Маурисио Пелегрини тим стана недостижим за преследвача Валенсия, който ще бъде домакин на Майорка в неделна среща от 24-ия кръг на Примера дивисион.

Баските получиха отлична възможност да изравнят в самия край на мача, но като по чудо не получиха втори гол.

Отличен изстрел от пряк свободен удар беше уловен от стража на домакините Вилфредо
Кабайеро, а в последвалата контраатака Хоакин Санчес пропусна сам срещу вратаря.

Атлетик Билбао няма победа в три поредни мача и баските остават на 14-о място в класирането.

По-късно тази вечер грандът Барселона записа поредната си победа в Примера дивисион, побеждавайки тима на Гранада с 2:1 като гост на стадион "Нуево Лос Карменес".

Домакините откриха резултата в своя полза в 26-ата минута, когато Игало се разписа за 1:0.

Каталунците отвърнаха на удара едва през второто полувреме, когато вкараха два безответни гола, дело на Лионел Меси.

Първо в 50-ата минута аржентинският гений отбеляза поредното своето попадение №300 за Барселона - 1:1.

В 73-ата минута с великолепно изпълнение на пряк свободен удар от около 30 метра Лионел Меси оформи крайното 1:2 и донесе нови три точки за актива на Барселона.