Севиля постигна трета победа в четирите изиграни кръга досега, след като се наложи с 2:0 над Майорка.

Лионел Меси вкара два гола за четвъртата победа на Барселона от началото на шампионата в Испания, с 4:1 при гостуването си в Сантандер.

Златан Ибрахимович откри резултата в 20-ата минута на срещата, възползвайки се от подаване на Меси.

Малко по-късно шведът удари греда, а второто попадение за каталунците падна в 24-ата минута и бе дело на Меси след двойно подаване с Чави.

В 27-ата минута Ибрахимович успя да запази топката между петима играчи на домакините и да я пусне към Пике, който реализира третото попадение.

През второто полувреме Меси вкара и четвъртия гол за Барса, а в 72-ата мин. Оскар Серано вкара почетеното попадение за Сантандер.

Севиля постигна трета победа в четирите изиграни кръга досега, след като се наложи с 2:0 над Майорка и с 9 точки се изравни с намиращите се към момента на 2-а позиция Реал (Мадрид) и Атлетик (Билбао). Лидер е Барселона с пълен актив от 12 точки.