Късно снощи се игра финалът за Купата на УЕФА между отборите на „Шахтьор” Донецк и „Вердер” Бремен. Двубоят бе спечелен с 2:1 от украинския тим след две продължения по 15 мин.

Снощният финал бе последен за Купата на УЕФА, тъй като от следващата година турнирът ще се казва Лига Европа. Така „Шахтьор” Донецк се превърна в последния победител за Купата на УЕФА. Мачът беше много равностоен и до последно не се знаеше кой от двата отбора ще спечели. Все пак „Шахтьор” пръв отбеляза гол в 25-та минута чрез бразилеца Луис Адриано. Десет минути по-късно в 35-та минута „Вердер” успя да изравни от пряк свободен удар. Налдо изпълни фаула и след грешка на вратаря на „Шахтьор”, топката попадна в мрежата. Така завърши първото полувреме на финала. През втората половина на мача двата отбора играха предпазливо и без излишни рискове. Украинците владееха повече време топката, но до края на полувремето на можаха да се възползват от това. Редовните 90 минути на мача завършиха при резултат 1:1 и двата отбора трябваше да изиграят две продължения по 15 минути. „Шахтьор” продължи да владее повече топката и логично в 97 мин. стигна до гол. Попадението бе отбелязано от Жадсон, който успя с премерен удар да вкара кълбото в мрежата на Тим Вийзе, който също не се намеси по най-добрия възможен начин. До края на първото продължение и през вторите петнадесет минути отборът на Вердер се опита да притисне своя съперник Шахтьор, но въпреки това не се получи нищо опасно пред Пятов. В предпоследната минута на двубоя съдията на мача Медина Канталехо отмени гол на Клаудио Писаро заради нарушение в атака на перуанския голмайстор. Шахтьор Донецк стана 38-ят носител на Купата на УЕФА