ЦСКА се класира в групите на турнира Лига Европа, побеждавайки Динамо (Москва) с 2:1 като гости.

ЦСКА се класира в групите на турнира Лига Европа, побеждавайки многомилионната селекция на Динамо (Москва) с 2:1 като гости (0:0 в първия двубой). "Армейците" тотално надиграха именития си съперник, като показаха и характер, обръщайки резултата след ранното попадение на звездата на домакините Кержаков в 10-та минута. Българите не се стъписаха и възстановиха равенството само 4 минути по-късно. Оттук насетне „армейците" доминираха до края на мача и закономерно стигнаха до победата в 55-та минута след гол на Иван Иванов. Докрая възпитаниците на Любослав Пенев пропуснаха да направят резултата още по-изразителен.

„Армейците" бяха подкрепяни през цялото време от верните „червени фенове", които доминираха на стадион „Химки" подобно на своите любимци.