"Армейците" се наложиха с 1:0 след гол на Руи Мигел в 85-ата минута.

Лидерът в "А" група ЦСКА се наложи с 1:0 над водача в Западната "Б" група Банско в контролна среща, която се игра пред 1000 зрители на стадиона в курортния град. Единственото попадение за столичани вкара Руи Мигел в 85-ата минута. Дебют с "червената" фланелка направиха двамата парагвайски футболисти Уго Баес и Джонатан Гомес, а на срещата присъства и собственикът на ЦСКА Димитър Борисов.

В отбора на треньора Любослав Пенев се завърна вратарят Здравко Чавдаров, който се контузи във втората среща с ирландския Дери Сити в турнира Лига Европа.

Първото полувреме премина сравнително равностойно, но все пак ЦСКА можеше да открие резултата от свободен удар. Вратарят на Банско обаче спаси силния шут на Тодор Тимонов, който изпълни след фаул срещу Мишел Платини. След това нисичкият Веселин Стойков излезе сам срещу вратаря Чавдаров, но не успя да го преодолее. В края на частта Владислав Златинов получи червен картон, след като изрита зверски Уго Баес. Отборите продължиха с равен брой състезатели по предварителната договорка на треньорите.

На почивката треньорът на ЦСКА Любослав Пенев включи в игра вратарят Ивайло Петров, Давид Силва, Джонатан Гомес, Орлин Орлинов и Руи Мигел. 15 минути по-късно Гомес се контузи и беше изваден от игра, а Орлинов отново разочарова. Единственото попадение в срещата падна в 85-ата минута, когато Руи Мигел беше изведен на позиция, в която останаха съмнения за засада. Преди това банскалии искаха дузпа заради фаул срещу Райчо Раев, но съдията не даде.

Състав на ЦСКА: Здравко Чавдаров, Викторс Мороз, Кирил Котев, Александър Бранеков, Уго Баес, Тодор Янчев, Светослав Петров, Тодор Тимонов, Атанас Зехиров, Владимир Манчев, Мишел Платини (Ивайло Петров, Давид Силва, Руи Мигел, Джонатан Гомес, Орлин Орлинов, Николай Манчев).