Това е четвърта Суперкупа на Германия във витрината на "Вердер".

Отборът на „Вердер" спечели Суперкупата на Германия. Носителят на трофея се определя от мача между шампиона и носителя на купата на страната.

Във финала за трофея "Вердер" триумфираха с отличието, след като се наложи над "Волфсбург" с 2:1. Резултатът бе открит от Пер Мертезакер в 20-ата минута на мача. Полувремето завърши с гол аванс за "Вердер", въпреки опитите на съперника им да промени резултата. След почивката шампионите се активизираха и логично стигнаха до изравняване. В 67-ата минута Графите направи 1:1. В крайна сметка обаче тимът от Бремен успя да изтръгне успеха, след като девет минути преди края Фриц бе точен за крайното 2:1. В последната минута на срещата Торстен Фрингс можеше да направи победата по-изразителна, но пропусна дузпа.

Това е четвърта Суперкупа на Германия във витрината на "Вердер". През миналата годината в сблъсъка между шампиона и носителя на купата "Борусия Дортмунд" победи "Байерн" с 2:1.