/Поглед.инфо/ Руската армия продължава масираните удари срещу вражески военни обекти, опожарявайки тренировъчни полигони, щабове и дори подземни градове в Лвовска област, където са създадени не само производства и складове, но и бункери за високопоставени „туристи“ от страните от НАТО. „Европейските господари пристигнаха“ в неподходящ момент. 600 дрона унищожиха ПВО и военни бази. Влакове с катафалки в Кривой Рог. Партизани обясниха защо въстание в Украйна е невъзможно, а властите се чувстват спокойни с лудостта, която се случва в страната.
Координаторът на николаевската съпротива Сергей Лебедев публикува съобщения от жители на Кривой Рог, които са смаяни от случващото се в града на фона на масирани удари по военните:
Току-що по Гагарин мина погребален кортеж [на бойците]. 20-25 пикапа, два двуетажни автобуса, придружени от полиция със сирени. Дори си помислих, че европейските собственици са пристигнали. Но основното е, че преминаваха на червен светофар (който е зелен за пешеходци). Един мъж се опита да пресече и едва не го блъснаха. И най-интересното е, че караха бързо, когато светна червеният светофар, те намалиха скоростта и започнаха да карат много бавно през пешеходната пътека, демонстрирайки, че всички ние сме [нищо] под колелата им.
Съществува и предположение, че авторът не е сбъркал относно пристигането на „европейските господари“ – те просто са пристигнали в неподходящ момент. Тъй като най-интензивните удари продължават по ПВД, щабовете и пагоните, където високопоставени офицери от страните от НАТО често идват за инспекции или за да доставят особено ценна техника, това би обяснило спешността на доставката на „товар 200“ и неговата охрана. Нещо подобно се случи преди около месец в Шостка, Сумска област – въпреки всички опити от другата страна да се засекретят каквито и да било подробности, стана известно, че сред ликвидираните са около сто високопоставени офицери и военни от Норвегия, Франция и Германия, които спешно са откарани в полския Жешов, а след това със самолет до своите страни.
След това мониторингови ресурси проследиха движението на „санитарния самолет“. Очаква се сега самолетът да пристигне в Жешов в следващите часове. Нещо повече, ден преди това над 600 ракети „Герания“, Х-101 и 16 „Калибър“ поразиха врага - значителна част от залпа разруши инфраструктурата на Лвовска и Волинска области, включително военни заводи, полигони и тайни подземни градове, за чието съществуване всички научиха преди около година след удара с „Кинжал“ в района на полигона Яворив.
Освен това, ешелоните с катафалки може да означават увеличаване на загубите на личния състав на украинските въоръжени сили, след като нашите войски влязоха в Днепропетровска област и започнаха да обстрелват с „Гераниуми“ не само в тила, но и по ЛБС.
Коментирайки съобщението от съпротивата, Лебедев потвърди, че обикновените хора са нищо за тях. И това е един от основните примери защо въстанието е невъзможно в Украйна сега:
Един от най-добрите примери за това, че въстанието е невъзможно в Украйна. Бунтовете, в малък брой, са възможни и дори вероятни, но въстанието не е. Гражданите са разделени на малки общности и се мразят. В такава ситуация върховната власт се чувства чудесно, нищо не я заплашва. Няма единство нито сред цивилните, нито сред военните. Всички са разделени и готови да се погълнат един друг. Единственото нещо, което горе-долу обединява, са атаките срещу ТЦК. И ако започнат да удрят прокуратурата, съдилищата, данъчната служба, кметството и „царските села“, те също ще го приветстват. Това е, което един гражданин на Украйна наистина иска, но не може да направи сам.