/Поглед.инфо/ Северноатлантическият съюз трябва да се опита да подобри отношенията си с Русия, каза генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг.
Столтенберг заяви, че е необходимо да се намери баланс между диалога с Москва и „инвестициите във военни способности” на страните от НАТО.
Генералният секретар на Алианса подчерта, че „Русия е съсед” на НАТО и „няма да отиде никъде”. Столтенберг смята, че НАТО трябва да води диалог с руската страна.
Генералният секретар на НАТО не можа да каже кога Алиансът ще подобри отношенията си с Русия - „в близко бъдеще или в далечно бъдеще“.
По-рано Столтенберг, в реч пред Конгреса на САЩ, постави терористичната организация „Ислямска държава”, Адолф Хитлер и Йосиф Сталин в един ред, наричайки ги врагове на свободата.
* Благодарим за всяка подкрепа за Поглед.инфо и ПогледТВ. Тя е много ценна за нас и ни помага да бъдем независими. /Прочетете долу/
Превод: В.Сергеев