/Поглед.инфо/ Кремъл високо оценява всички призиви за разоръжаване, включително онези, които идват от Вашингтон, но е важно тези изявления да бъдат подкрепени от действия, а да не бъдат само декларации, заяви прессекретарят на президента Дмитрий Песков.
„Всеки апел в полза на разоръжаването заслужава внимание и признателност”, заяви Песков.
Той каза, че е важно „този призив да не се ограничава до декларации, а да бъде преобразуван в конкретни инициативи и предложения, формулирани, поставени на хартия и предадени по официални канали на събеседниците”. Предложенията в тази форма от американската страна в Кремъл, според Песков, все още не са получени.
По-рано американският президент Доналд Тръмп, по време на среща с вицепремиера на Държавния съвет на Китайската народна република Лиу Хе, заяви, че Съединените щати, Китай и Русия могат да се споразумеят за намаляване на разходите за отбрана и оръжие и да изразходват тези средства за нещо друго.
Междувременно, според генералния секретар на НАТО Йенс Столтенберг, от началото на президентството на Доналд Тръмп, военните разходи на европейските страни от НАТО са се увеличили с 40%.
* Благодарим за всяка подкрепа за Поглед.инфо и ПогледТВ. Тя е много ценна за нас и ни помага да бъдем независими. /Прочетете долу/
Превод: В.Сергеев