/Поглед.инфо/ Президентът на Украйна Владимир Зеленски внесе становища във Върховната Рада за уволнението на външния министър Павел Климкин, министъра на отбраната Степан Полторак и ръководителя на Службата за безопасност на страната Василий Грицак.

„Държавният глава призова парламента за освобождаването на Павел Климкин от поста министър на външните работи на Украйна, Степан Полторак - от поста министър на отбраната на Украйна. Третото искане се отнася до освобождаването на Василий Грицак от поста председател на Службата за безопасност на Украйна”, се казва в изявление на пресслужбата на президента.

В допълнение, администрацията на президента на Украйна подготвя материали за освобождаването на Юрий Луценко от поста главен прокурор.

Зеленски действа въз основа на конституцията и съответните закони на Украйна. Президентът на Украйна настоява за спешно разглеждане от Парламента на тези въпроси.

Междувременно по-рано в четвъртък Върховната Рада не прие оставката на ръководителя на украинското правителство Владимир Гройсман, така че правителството ще продължи да изпълнява задълженията си в пълна сила до парламентарните избори.

Превод: В.Сергеев